Vannas istabas pārvērtības

SIA „Plāns B” sadarbībā ar SIA „Krassky”, SIA „Sanistal” un SIA „Deta” dāvina žurnāla „Mūsmājas” abonentam jaunu vannas istabu. Konkurss ir noslēdzies un laimīgais vannas istabas īpašnieks noskaidrots.
Seko līdzi vannas istabas pārvērtībām:

1.     Projekts sākas!

2.     Vannasistabas uzvarētājs - misters Krampītis!

3.     Projekts top!

4.     Lietas, par kurām nedrīkst aizmirst!

5.     Vannas istaba gatava!

 

Seko līdzi pārvērtībām žurnāla "Mūsmājas" aprīļa, maija un jūnija numuros.

Projekta dienasgrāmata. Autore dizainere Ilze Tola.

1. Projekts sākas!

Lielā diena ir klāt! Šodien tiks izlemts kurš lasītājs saņems lielo balvu - vannasistabu!
Pošos uz "Mūsmāju" redakciju. Lasīt talāk>>

Visu nakti ir snidzis. No rīta vēroju enerģisko kaimiņieni - viņa šķūrēja sniegu ap savu mašīnu un arī centās notīrīt daļu no piebraucamā ceļa pie daudzdzīvokļu mājas. Nu, nē, tad jau labāk palieku kājniekos.

Sabiedriskais transports nebeidz mani pārsteigt. Astotais trolejbuss vairs neapstājas pie Strēlnieku pieminekļa. Man liekas vispār tāds vairs nav. Tagad autobusi apstājas tramvaja pieturā. Trakas lietas.

Mūsmāju redakcijā mūs cienā ar tēju un visādiem cepumiņiem. Pieteikumu ir daudz - ap 100. Un tādi ļoti nopietni -ar bildēm un aprakstiem. Latvijā tiešām ir ļoti daudz ģimeņu kam būtu noderējusi jauna vannasistaba. Cilvēki raksta ļoti optimistiski, neskatoties uz to, ka daudzās ģimenēs vīriešiem nav darba. Sievietes - tās kaut kur strādā, vai otrs variants - ir bērna kopšanas atvaļinājumā. Ļoti grūti izlemt. Domas dalās. Balsojam un beigās vienojamies par kompromisu - vienojamies par trīs finālistēm. Santa ar viņiem sazināsies un visā drīzumā dosimies viņus apciemot. Gaidiet ziņas!

2. Vannasistabas uzvarētājs - misters Krampītis!
Kas tas tāds? Lasiet žurnāla "Mūsmājas" aprīļa numurā!

Mēs sēdējām viesistabā un malkojām upeņu vīnu, ko vectēvs pats bija taisījis un runājām par ģimenes paradumiem izmantojot vannas istabu. Esmu ievērojusi, ka cilvēki dalās „vannistos” un „dušistos”, ja tā var izteikties. Viena daļa, ieskaitot mani, vannu uzskata par lielisku relaksācijas vietu, kur atbrīvoties no dienas stresa un atpūsties pēc garās darba dienas. Nav mazsvarīgs arī tāds aspekts, ka vannā ejot nav obligāti jāmazgā mati, kas pēc tam ilgi jāžāvē un jāveido, ja ir gari. Otra daļa cilvēku par labāku atzīst duškabīni – tā ir neaizvietojama, ja no rīta vēl nejūties pilnībā pamodies, kontrastduša – tas ir tas, kas nepieciešams lai sāktu dienu spirgts un svaigs. Arī Krampīša ģimenē bija abu šo „sugu” pārstāvji. Izlēmām, ka vislabākais risinājums būtu vanna ar dušas sieniņu, tā apmierinātu abu pušu vēlmes.

Kad funkcionālie jautājumi bija izrunāti, noskaidroju Krampīša ģimenes mīļākas krāsas un stilu. Man ir tāds testiņš ar ko nosaku cilvēku gaumi. Kā rāda testa rezultāti, neskatoties uz dažām individuālām atšķirībām, visa ģimene kopumā vēlas gaišu, modernu un dzīvespriecīgos toņos iekārtotu vannas istabu. Krampītis varēs droši doties pensijā un novietoties rāmītī aiz stikla. Lai atrastu īsto risinājumu es mēģinu iejusties pasūtītāju vietā, tas laikam tāpat kā aktieri iejūtas lomā, es iejūtos šajā mājā, iedomājos kā būtu, ja es tur dzīvotu un ko man šajā konkrētajā situācijā gribētos mainīt. Tas saucās - saplūst ar tēlu, vai? Un, kad es to tā ļoti reāli iedomājos, tad man rodas vīzijas kā šī vannasistaba varētu izskatīties. Dzīvespriecīga, silta, gaiša telpa ar lielisku santehniku, nekā lieka, viss ērts un parocīgs, saule spīd caur logu un dušas sieniņu un zīmē savus atspīdumus uz zāles zaļās (vai oranžās) grīdas, vēl neesmu izlēmusi...

Tā tās idejas arī rodas.. Kur es smeļos iedvesmu savām idejām? Sākumā es mēģinu uzķert īsto noskaņu un pēc tam vācu visādus materiālus par šo tēmu – grāmatas, filmas, ceļojumu bildes, dodos virtuālos ceļojumos ar pareizo atslēgas vārdu palīdzību. Kad man ir radusies vizuāla vīzija un es esmu izdomājusi koncepciju, pārējais jau ir tikai idejas realizēšana. Materiālu atlase, meklēju kur vajadzīgās lietas var dabūt, nopirkt, pasūtīt vai izgatavot. Tad noskaidrojas cik mana ideja maksā. Tad cenu vēl jāsaskaņo ar pasūtītāja iespējām. Jāmeklē analogi lētāki varianti. Beigās esam nonākuši pie galarezultāta, kas apmierina abas puses – mani - kā idejas autoru un atbilst pasūtītāja vēlmēm un iespējām.

3. Projekts top!

"Sanistal" man ir piešķīris biezu firmas KOLO katalogu ar visdažādākajām vannām, izlietnēm un podiem. Mēģinu atrast vispiemērotākās lietas, kas sarūmētos mazajā vannasistabā. Tā kā esošo veļasmašinu ir plānots atstāt, tad mēģināšu to apvienot ar virsmu zem izlietnes. izvēlējos tādu izlietni, kura ir novietojama uz virsmas, līdz ar to rodas vieta, kur var novietot, ziepes, zobu pastas, un citas ļoti nepieciešamas lietas. Zem virsmas izvietosies - veļasmašīna, skapītis pulveriem un arī izvelkama veļas kaste. Tā kā šajā vannasistabā dažkārt ir problēmas ar ūdeni, tad paturēsim esošo boileru, bet varbūt izdosies ievietot to zem vannas. Savukārt veco lielo radiatoru aizvietosim ar dvieļu žāvētāju, kas ir daudz plānāks un, ko var piestiprināt augstāk, līdz ar to, rodas iespēja vannu novietot telpas galā. Telpa nekļūs vēsāka, jo papildus ierīkosim silto grīdu, kas darbojas ar elektrību un silda arī, tad, kad apkures sezona ir beigusies. Vannai malā jāpieliek rokturis, lai ģimenes vecākajai paaudzi būtu vieglāk iekāpt un izkāpt no vannas. Vannas sieniņu atradu salokāmu, līdz ar to varēs tikt pie vannas dušas šļūtenes, lai mazgājot grīdu būtu vieglāk ieliet ūdeni spainī. Vannas maisītājs ir ar divām dušām - pie sienas stiprināmu dušas galvu un rokas dušu. Pie sienas stiprināmā dušas galva ir ar brīnišķīgu ūdens un gaisa sajaukšanas sistēmu - tas ūdenim piejauc gaisu un rodas iespaids, ka ir daudz lielāks ūdens spiediens. Vannas sieniņu aplīmēšu ar krāsainām uzdrukām, lai saule spīdot pa logu veidotu sauleszaķus uz grīdas. Tādu pat motīvu varētu uzdrukāt uz loga žalūzijas.

Nākošais gājiens ir uz flīžu salonu "Krassky". Kopīgi ar Aigaru izpētām flīžu kolekcijas, un to ir diezgan daudz. Beigās izvēlos zaļas un baltas flīzes ar apaļu mozaīku dekoru. Apaļas mozaīkas ir pēdējā laika aktualitāte, domāju, ka vannasistaba izdosies pavasarīgi svaigos un tīros toņos.

Flīžu zīmējums

Santehnikas izvietojums

Elektroshēma

Izlietnes mēbeles rasējums 

4. Lietas par kurām nedrīkst aizmirst

Esmu jau nosūtījusi projektu "Krampīša" ģimenei. Jau tās pašas dienas vakarā saņēmu priecīgu vēstuli ar jautājumiem un komentāriem. Esmu ar savu dizainu trāpījusi gandrīz par 100 procentiem. Sīkāk apspriedām plauktu veidu, jo esmu zīmējusi individuāli izgatavojamas mēbelītes. Noteikti vajag iespēju atvērt dušas sieniņu, lai varētu ieliet spainī ūdeni mazgāšanai, vajag noflīzēt arī palodzi. Kopīgi ar celtnieku dodamies izrunāt visas tehniskās lietas. Lai varētu sākt remontu būs nepieciešams noslēgt ūdensvadu un apkuri uz to brīdi, kad vienos klāt jauno santehniku.
Celtnieks solījās visu sagatavot tā, lai vienā dienā varētu to izdarīt un pēc iespējas mazāk traucētu kaimiņus. Tā kā ieeja dzīvoklī ir pašaura saimniekiem būs daļēji jānojauc sienas skapis, lai vannu varētu iegrozīt pa durvīm. Mēs katru reizi, kad nopērkam jaunas mēbeles tā darām, smejas saimniece. Jāsāk būs ar vecā apmetuma un flīžu nokalšanu, tad varēs pārvilkt trubas un ierīkot elektrības rozetes un slēdžus, kur vajag. Esmu izvēlējusies spoguli ar gaismu. Rozetes būs virs virsmas, lai varētu ērti ieslēgt matu fēnu vai bārdas skujamo. Celtnieks ierosina boileri novietot virs vannas, tam arī nepieciešams pievilkt rozeti. Silto grīdu vajadzēs ieslēgt, to slēdzi liksim zem citām rozetēm 30 cm no grīdas. Veļasmašīnas rozeti skapītī zem izlietnes. Lampiņas būs ar ūdens aizsardzību, griestos iebūvētas, paredzētas mitrām telpām. Jāsazvana elektrības firma un logu firma, jo logs arī būs jāmaina. Rīt dosimies pie santehnikas pārdevējiem, lai saskaņotu piegādes un termiņus.

5. Vannas istaba gatava!

 

Vannas istabā visi galvenie darbi pabeigti, fotogrāfs no Mūsmājām sarunāts. Drošības pēc vēl uzzvanu celtniekam un, kā izrādās, ir kaut kāda aizķeršanās ar ūdeni ekonomējošo dušu. Sazvanījos ar pārstāvi Latvijā un viņš skaidroja, ka Vācijā esot tik daudz pasūtījumu šai rūpnīcai, ka tie strādājot trīs maiņās un tāpat nevarot izpildīt visus pasūtījumus. Ļaudis taupa ūdeni visur:) Tomēr viena dušas galva un maisītāju komplekts atradās tepat Latvijā. Iebraucu santehnikas veikalā un to, līdz ar spoguli, āķīšiem, dušas sieniņu un WC papīra turētāju paņēmu. Veikala pārdevējs vēl man pieteica izgriezt no iepakojuma visus svītru kodus, ja kādreiz būs nepieciešams garantijas remonts, tad varēs pēc svītru koda precīzi atrast vajadzīgās rezerves daļas.
Pie „krampīšiem” valda rosība, saimniece sacepusi ābolmaizes un gatavo īsti latvisku rosolu. Celtnieks Oskars vēl steidz pielikt spoguli un dušas galvu. Apskatu uzlīmi uz loga. Jauki izdevies. Mazliet nereāla sajūta, kad ieej tik precīzi pēc projekta izpildītā vannas istabā. It kā mazais 3D modelis būtu izaudzis liels. Saimniekiem savādāk, viņi jau visu laiku blakus dzīvojot pie pārmaiņām pamazām pieraduši.
Ierodas arī fotogrāfs un Mūsmāju žurnāliste. Dārzā ap māju koši zied tulpes, sākumā nemaz māju nepazinu, atmiņā bija sniega kalni un drūmais, lietainais laiks pagājušo reizi. Žurnāliste stāsta to pašu - nevarējuši māju ne pazīt. Atbrauc arī Aigars no Krassky flīžu salona. Beidzot viss ir pilnīgā kārtībā un svinēšana var sākties. Iedzeram glāzi šampanieša uz vannas istabas atklāšanu un kopīgi priecājamies par skaisto rezultātu. Vislielākais un sirsnīgākais paldies ir celtniekam Oskaram, viņu jau krampīši uztver kā ģimenes locekli. Viņš arī ir ieguldījis visvairāk darba lai īstenotu manas vīzijas dzīvē. Prieks, ka kādai ģimenei būs ērta un skaista vannas istaba, jo kontrasts ir milzīgs. Vecais krampītis ir novietots goda vietā - rāmītī pie sienas. Gana ilgi jau viņš pie šīm durvīm ir kalpojis..

 

SIA „Sniegumi dizains”
Juridiskā adrese: Cēsu nov., Zosēnu pag., "Sniegumi", LV-4133
Reģ.nr. 40203336838
Tālr. 371-25543668
e-pasts: ilze@plansb.lv
Top.LV  
cheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoessac longchamp pas chergucci outletsac longchamp pas chergucci outlet